15 czerwca 2026 r. odbyło się drugie spotkanie w ramach realizacji programu „Senior w roli głównej”, realizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Tematem spotkania była „Aktywność fizyczna Seniorów”.
Fizjoterapeuta naszego Domu, p. Bartosz Białęcki omówił znaczenie regularnej aktywności fizycznej w życiu osób starszych. Podkreślił, że odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają utrzymać sprawność ruchową, poprawiają samopoczucie oraz sprzyjają zachowaniu samodzielności i dobrej kondycji psychofizycznej. Podczas spotkania seniorzy zostali zachęceni do podejmowania codziennej aktywności dostosowanej do swoich możliwości i potrzeb. Zwrócono również uwagę na korzyści zdrowotne wynikające z regularnego ruchu oraz jego wpływu na poprawę jakości życia.





